Organizowane przez nas pokazy filmowe w murach uczelni akademickich wzbogacone są o spotkania z ludźmi ze świata filmu – są to sami twórcy (reżyserzy, aktorzy, producenci), a czasem eksperci w danej dziedzinie – np. historycy kinematografii.
To dzięki temu nasze pokazy są unikatowe i poszerzają filmowe horyzonty – wszystko to przez interaktywną formę projektu. Oprócz obcowania z dziełem filmowym każdy z uczestników ma szansę na zadanie pytania któremuś z naszych wyjątkowych gości.

Dużo więcej niż wydarzenia, czyli wchodzimy z kinem do internetu

Oprócz organizowania wydarzeń cały czas poszerzamy działalność o sferę internetową. Stawiamy sobie za cel promowanie świata kina w Internecie na różne sposoby – zależnie od specyfiki kanału, którym się posługujemy. Nasze działania można śledzić w social mediach: na Facebooku, Instagramie czy Twitterze oraz na stronie internetowej projektu.

Dzięki współpracy z fundacją Legalna Kultura, nasza inicjatywa jest promowana wśród środowiska miłośników kinematografii.

Od 2016 roku współpracujemy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu narodził się cykl Prawie Kino „American Classics”. W ramach tego Ambasada zapewnia nam nieodpłatne licencje na pokazy filmowe.

PATRONAT HONOROWY: PATRONAT MERYTORYCZNY:
   

Śledź nas:

www
fb
insta
tt

    Wiktoria Andrukajtis

    Koordynator projektu "Prawie Kino"

    Studentka Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, silnie związana z NZSem oraz Prawie Kinem od czterech lat. Pasjonatka podróży, street artu oraz fotografii. Kocha Warszawę i wszystko, co włoskie. Jej największą pasją jest jednak kino.