Prawie Kino „Poza granice ekranu” to autorski projekt tworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizujący nieodpłatne wydarzenia – spotkania, pokazy i warsztaty filmowe, skupiając się jednocześnie na promowaniu świata kina w Internecie. Naszym celem jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego i szerzenie legalnej kultury.

Pomysł na projekt Prawie Kino narodził się w 2010 r. z inicjatywy studentów NZS UW. Już wtedy jego głównym założeniem była organizacja na uczelniach darmowych, legalnych pokazów filmowych. Wkrótce do pokazów dołączyły spotkania z twórcami – do tej pory odwiedzili nas m.in Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Agata Kulesza i Krystyna Janda.


Prawie Kino projektem krajowym

Przełom nastąpił w roku akademickim 2015/2016, kiedy to projekt uczelniany przemienił się w projekt o zasięgu ogólnopolskim. Od roku 2016 Prawie Kino obejmuje już 9 polskich miast, w tym 16 ośrodków akademickich.

Białystok

Bydgoszcz

Gdańsk

Kraków

Lublin

Poznań

Rzeszów

Warszawa

Wrocław

Nie tylko same projekcje, czyli wychodzimy „Poza granice ekranu”

Organizowane przez nas pokazy filmowe w murach uczelni akademickich wzbogacone są o spotkania z ludźmi ze świata filmu – często są to sami twórcy (reżyserzy, aktorzy, producenci), a czasem eksperci w danej dziedzinie – np. historycy filmu.

To dzięki temu nasze pokazy poszerzają filmowe horyzonty – są interaktywne. Oprócz obcowania z dziełem filmowym każdy z uczestników ma szansę na poznanie i zadanie pytania któremuś z naszych wyjątkowych gości.


Dużo więcej niż wydarzenia, czyli wchodzimy z kinem do internetu

Oprócz organizowania wydarzeń cały czas poszerzamy naszą działalność internetową. Stawiamy sobie za cel promowanie świata kina w Internecie na różne sposoby – zależnie od specyfiki kanału, którym się posługujemy. Nasze działania możecie śledzić na Facebooku (ciekawostki ze świata filmu), stronie internetowej (recenzje i artykuły), Instagramie (wizualnie o kinie), czy Twitterze (aktualności).

PATRONAT HONOROWY: PATRONAT MERYTORYCZNY:
   

Śledź nas:

www
fb
insta
tt

    Aleksandra Szaro

    Koordynator projektu "Prawie Kino"

    Studiuje Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak od dwóch lat związana jest z NZS UW, ponieważ na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. Od początku wiedziała, że Prawie Kino to projekt, w który chce się zaangażować. Chociaż film jest jej pasją, nie odmówi nigdy podróży, bo pozwala jej się ona zatrzymać i oderwać od pędu dnia codziennego.