Studencki Nobel jest cyklicznym konkursem stypendialnym organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego cel to wyróżnienie studentów, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym.
Jest jedynym konkursem stypendialnym w Polsce, który jest w pełni tworzony przez organizację studencką. 9 kategorii wpisuje się w powszechne trendy innowacyjności           i inwestowania w kapitał ludzki. Dzięki temu młodzi ludzie mają możliwość wykorzystania swoich osiągnięć i zaistnienia w świecie biznesu, nauki i kultury.

Kategorie konkursowe Studenckiego Nobla:

  • Działalność społeczna – obejmuje aktywność w organizacjach studenckich, kołach naukowych i samorządach terytorialnych, a także organizację wydarzeń kulturalnych oraz wdrażanie projektów społecznych.
  • Dziennikarstwo i literatura – to idealna kategoria dla osób, których naturalna dociekliwość owocuje osiągnięciami w dziennikarstwie i komunikacji społecznej. Jest to kategoria dla tych, którzy tworzą reportaże, felietony czy inne formy literackie.
  • Fizyka i astronomia – skierowana do osób wiecznie zapatrzonych w niebo, po to by uzyskać obliczenia przemian materii, czy nowe obiekty niebieskie. Obejmuje dyscypliny związane z fizyką, takie jak: geografia, biofizyka i astronomia.
  • Medycyna i farmacja – w jej skład wchodzą nauki medyczne: medycyna, stomatologia, farmacja, zdrowie publiczne, diagnostyka laboratoryjna, technologia medyczna oraz biologia medyczna.
  • Nauki ekonomiczne – to kategoria, dla tych którzy na bieżąco śledzą postępowania na giełdzie i analizują je. Obejmuje ogólnopojęte zarządzanie, finanse i rachunkowość, administrację, gospodarkę i marketing.
  • Nauki przyrodnicze i energetyka – skupia wokół siebie pasjonatów organizmów żywych, mikro i makro przemian zachodzących w nich i między nimi a środowiskiem. Kategoria obejmuje nauki biologiczne, chemiczne i nauki o Ziemi oraz energetykę.
  • Nauki społeczne – skupia się na badaniu relacji międzyludzkich, natury człowieka oraz inne działania, wpisujące się w dążenie do ładu społecznego i sprawiedliwości. Obejmuje również nauki prawne, polityczne oraz humanistyczne.
  • Nauki techniczne – skierowana do osób, które skupiają się na rozwoju innowacji z zakresu architektury, automatyki, robotyki, budownictwa, elektroniki, informatyki, mechaniki, mechatroniki.
  • Sztuka – zbiera pasjonatów sztuk plastycznych, muzycznych czy tanecznych, którzy swoje emocje i doświadczenie ubierają w słowa, melodię lub obrazy. Obejmuje sztukę filmową, sztukę muzyczną, taniec, teatr oraz dziedziny sztuk plastycznych.

Zapisz się