Prawie Kino

Prawie Kino „Poza granice ekranu” to autorski projekt tworzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizujący nieodpłatne wydarzenia – spotkania, pokazy i warsztaty filmowe, skupiając się jednocześnie na promowaniu świata kina w Internecie. Naszym celem jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego i szerzenie legalnej kultury.

Sztuka filmowa ma wielki potencjał kreowania świadomości społecznej i kulturalnej. Dlatego wierzymy, że powinna być integralną częścią kultury akademickiej, a pokazy filmowe na uczelniach powinny być stałym elementem wszystkich uczelni wyższych. Staramy się pokazywać nie tylko klasyki kina, ale także nowatorskie, niszowe produkcje, które nie zawsze są powszechnie dostępne.

Jak to się zaczęło?

Pomysł na projekt Prawie Kino narodził się w 2010 r. z inicjatywy studentów NZS UW. Już wtedy jego głównym założeniem była organizacja na uczelniach darmowych, legalnych pokazów filmowych. Wkrótce do pokazów dołączyły spotkania z twórcami – przez 9 lat działalności projektu gośćmi naszych wydarzeń byli artyści filmowi cenieni nie tylko w Polsce, ale również na świecie – m.in. Andrzej Wajda, Agata Kulesza, Krystyna Janda, Krzysztof Zanussi, Michał Żebrowski i Wojciech Smarzowski.

Nie tylko same projekcje, czyli wychodzimy „Poza granice ekranu”

Organizowane przez nas pokazy filmowe w murach uczelni akademickich wzbogacone są o spotkania z ludźmi ze świata filmu – często są to sami twórcy (reżyserzy, aktorzy, producenci), a czasem eksperci w danej dziedzinie – np. historycy filmu.

To dzięki temu nasze pokazy poszerzają filmowe horyzonty – są interaktywne. Oprócz obcowania z dziełem filmowym każdy z uczestników ma szansę na poznanie i zadanie pytania każdemu z naszych wyjątkowych gości.

Dużo więcej niż wydarzenia, czyli wchodzimy z kinem do internetu

Oprócz organizowania wydarzeń cały czas poszerzamy naszą działalność internetową. Stawiamy sobie za cel promowanie świata kina w Internecie – staramy się nie tylko informować, ale także edukować. Nasze działania możecie śledzić na Facebooku i Instagramie.

PATRON: PATRONAT HONOROWY: PATRONAT MEDIALNY:
     

Śledź nas:

fb
insta
tt