Niezależne Zrzeszenie Studentów tworzą młodzi ludzie o nieprzeciętnej wyobraźni, szalonych pomysłach i niezaspokojonej ciekawości świata.

Kto może działać w NZS? Każdy student, który ma ambicję zostawiania rzeczywistości lepszej niż ją zastał.

Z początku zaczynałem jako zwykły sympatyk, trochę działałem, trochę sie pojawiałem na spotkaniach. Podobała mi się pomoc wolontariacka i kreowanie czegoś fajnego, skutecznego i potrzebnego dla środowiska studenckiego.
Mariusz Białoszewski

Misja NZS? Aktywizacja środowiska studenckiego i budowanie społeczeństwa obywatelskiego!
Organizujemy – Pokazujemy – Tworzymy – Dyskutujemy. Ważne są dla nas zarówno sprawy lokalne, uczelniane, jak i krajowe, nierzadko wymagające współpracy z biznesem, fundacjami, innymi organizacjami ogólnopolskimi i ministerstwami.

  • Stoimy na straży praw studenckich
  • Staramy się, by student znaczył coraz więcej w świecie mediów, polityki i biznesu
  • Kreujemy liderów wśród członków organizacji, którzy w przyszłości staną na czele własnych przedsięwzięć – tych społecznych i tych biznesowych.

Na pewno nauczyłam się w jakimś stopniu zarządzać swoim czasem i grupy (ale i tak uważam, że doba ma za mało godzin), wyznaczać cele i zadania, organizować projekty, ale przede wszystkim ukształtowała się moja osobowość. Bywało również raz pod górę, raz z górki, ale nigdy się nie poddawałam i choć czasem brakowało sił i upadałam, to podnosiłam się i stawiałam dzielnie czoła wyzwaniom i problemom.
Kornelia Pokorska

Z chęcią uczestniczymy w życiu publicznym Polski, przyczyniając się do jego demokratyzacji, utrwalania i rozwijania praw obywatelskich, swobód twórczych, umacniania niezawisłości nauki, kultury i sztuki, działania na rzecz rozwoju moralności publicznej.