Wampiriada

Pokaż serce, oddaj krew!

Wampiriada to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów, promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia. Działamy w myśl zasady: „1 donacja = 3 życia!”.

Nasz projekt objęty został Patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Gdzie jesteśmy?

Wampiriada organizowana jest przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce. W poszczególnych regionach akcje oddawania krwi odbywają się cyklicznie w kilku edycjach. Zbiórkom towarzyszą dodatkowe wydarzenia.
Od niedawna otwieramy się też na inne inicjatywy. Nawiązaliśmy współpracę z PKP i rozpoczęliśmy zbiórki na dworcach, wobec czego oddawanie krwi w ramach Wampiriady było możliwe także w okresie wakacyjnym. Wyszliśmy poza ramy projektu dedykowanego tylko studentom – krew mogli oddawać wszyscy podróżujący.
Pojawiamy się także na innych wydarzeniach m.in. na Absolvent Talent Days. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, by móc czynić jeszcze więcej dobra!
Podczas Wampiriady organizowane są szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, istnieje również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.
Współpraca z partnerami daje większe możliwości działania. Oprócz standardowych upominków od RCKiK, krwiodawcy dostają także bilety do teatru, książki, kupony rabatowe. Dobro należy wynagradzać!
Wampiriada jest najbardziej rozpoznawalną inicjatywą Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Śledź nas:
www
fb
insta
tt


    Alicja Książek

    Wiceprzewodnicząca ds. Projektów pełniąca obowiązki koordynatora Wampiriady

    Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoją miłość do projektów odkryła działając w NZS-ie od początku swoich studiów i to w tym kierunku zamierza się dalej kształcić. Jest zawsze w pełni zaangażowana w to co robi i lubi podejmować się nowych wyzwań. Uwielbia działalność w różnych obszarach organizacji i może to właśnie dlatego tak polubiła projekty. Poza działalnością w NZS-ie nie wyobraża sobie tygodnia bez zagrania chociaż jednego utworu na fortepianie, który towarzyszy jej od VI roku życia.