Zjazd Komisji Krajowej
Jest to odbywające się cztery razy do roku spotkanie władz Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obowiązkowo muszą na nim zjawić się Przewodniczący wszystkich naszych OU, czyli Komisja Krajowa. Dodatkowo mogą oni powołać delegatów, którzy razem z nimi pojadą na dany zjazd. W spotkaniu oczywiście bierze również udział Zarząd oraz Zespół Krajowy. Na każde ZKK wybierany jest kolor przewodni, który króluje na salach obradowych. W październiku był to różowy!
Na zjeździe zawsze wiele się dzieje. Po pierwsze mamy okazję posłuchać sprawozdań naszego Zarządu oraz prowadzonych przez nas projektów. Podsumowujemy tym osiągnięcia naszej Organizacji oraz planujemy kolejne działania, których podejmiemy się w tym roku akademickim. Nie brakuje również czasu na ciekawe panele warsztatowe i szkoleniowe oraz na wspólną integrację.
Październikowe ZKK w Łodzi
Pierwszy Zjazd Komisji Krajowej w tym roku akademickim odbył się w Łodzi. Jest to szczególnie istotne miejsce, ponieważ zbliżamy się do świętowania 45-lecia naszej Organizacji, a właśnie w Łodzi w 1981 roku odbył się najdłuższy okupacyjny strajk studentów. Trwał on 29 dni i brało w nim udział ok. 10 000 studentów łódzkich uczelni. W tym czasie proponowano jedne z pierwszych postulatów na temat rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a aktualnie w ostatnim czasie otworzyliśmy tam dwie nowe Organizacje Uczelniane, które działają na rzecz Łódzkiej społeczności akademickiej.
Warsztaty i szkolenia – czego się dowiedzieliśmy?
Podczas zjazdu odbyło się wiele ciekawych paneli. Jednym z nich było spotkanie z Łódzkimi Alumnami, czyli byłymi Członkami NZS-u, którzy aktywnie działali w komitetach strajkowych. Panel poprowadził nasz sekretarz Mateusza Trebnio oraz Dyrektorka ds. Historii i Alumnów Julia Stella. Panowie opowiedzieli nam wiele ciekawych historii i podzielili się swoimi doświadczeniami, które na pewno na długo zapadną nam w pamięć. Mogliśmy posłuchać:
- Zbigniewa Żołnierczyka
- Piotra Jaworskiego
Kolejne części spotkania to między innymi panel poruszający temat planów na zbliżające się obchody 45-lecia naszej Organizacji poprowadzony przez Mateusza Trebnio i Oskara Śliwkę, szkolenie z Wizerunku i Promocji prowadzone przez Natalię Gorzkowską i Karolinę Michalec oraz warsztaty na temat wprowadzania nowych członków do Organizacji.
Wszyscy prowadzący przekazali dużo istotnej wiedzy i porad, które zdecydowanie pomogą naszym Organizacjom Uczelnianym w obecnym roku akademickim.
Autorka wpisu: Urszula Nurzyńska