Pokaz serce, oddaj krew!

Wampiriada to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów, promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia. Działamy w myśl zasady: „1 donacja = 3 życia!”.

Nasz projekt objęty został Honorowym Patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Gdzie jesteśmy?

Wampiriada organizowana jest przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce. W poszczególnych regionach akcje oddawania krwi odbywają się cyklicznie w kilku edycjach. Zbiórkom towarzyszą dodatkowe wydarzenia.
Od niedawna otwieramy się też na inne inicjatywy. Nawiązaliśmy współpracę z PKP i rozpoczęliśmy zbiórki na dworcach, wobec czego oddawanie krwi w ramach Wampiriady było możliwe także w okresie wakacyjnym. Wyszliśmy poza ramy projektu dedykowanego tylko studentom – krew mogli oddawać wszyscy podróżujący.
Pojawiamy się także na innych wydarzeniach m.in. na Absolvent Talent Days. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, by móc czynić jeszcze więcej dobra!
Podczas Wampiriady organizowane są szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, istnieje również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.
Współpraca z partnerami daje większe możliwości działania. Oprócz standardowych upominków od RCKiK, krwiodawcy dostają także bilety do teatru, książki, kupony rabatowe. Dobro należy wynagradzać!
Wampiriada jest najbardziej rozpoznawalną inicjatywą Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Śledź nas:
www
fb
insta
tt


    Joanna Rucińska

    Koordynator projektu "Wampiriada"

    Studentka kierunku Rachunkowość i Controlling na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoją przygodę z NZSem rozpoczęła dwa lata temu i od samego początku nie ominęła ani jednej edycji Wampiriady. Nie lubi nudy, przez co wszędzie jest jej pełno i nie wyobraża sobie dnia bez spotkania ze znajomymi. Zapalona podróżniczka i fanka Ameryki Północnej. Pasjonatka dobrego wina i południowo-europejskiej kuchni.