Nie trać życia. Graj w czerwone!

Wampiriada to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów, promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi, zapisy do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz szerzenie idei ratowania życia. Działamy w myśl zasady: „1 donacja = 3 życia!”.

Nasz projekt objęty został Honorowym Patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Gdzie jesteśmy?

Wampiriada organizowana jest przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce. W poszczególnych regionach akcje oddawania krwi odbywają się cyklicznie w kilku edycjach. Zbiórkom towarzyszą dodatkowe wydarzenia.
Od niedawna otwieramy się też na inne inicjatywy. Nawiązaliśmy współpracę z PKP i rozpoczęliśmy zbiórki na dworcach, wobec czego oddawanie krwi w ramach Wampiriady było możliwe także w okresie wakacyjnym. Wyszliśmy poza ramy projektu dedykowanego tylko studentom – krew mogli oddawać wszyscy podróżujący.
Pojawiamy się także na innych wydarzeniach m.in. na Absolvent Talent Days. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, by móc czynić jeszcze więcej dobra!
Podczas Wampiriady organizowane są szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, istnieje również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.
Współpraca z partnerami daje większe możliwości działania. Oprócz standardowych upominków od RCKiK, krwiodawcy dostają także bilety do teatru, książki, kupony rabatowe. Dobro należy wynagradzać!
Wampiriada jest najbardziej rozpoznawalną inicjatywą Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Śledź nas:
www
fb
insta
tt


    Anna Lach

    Koordynator projektu "Wampiriada"

    Studentka socjologii stosowanej i antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim i pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Dołączyła do NZS ponieważ, nie lubi siedzieć bezczynnie, cały czas musi coś robić. Jak sama mówi, nie mogła doczekać się 18 urodzin, aby móc oddać krew. Stara się robić to w miarę systematycznie do dzisiaj. Uwielbia teatr, miesiąc bez teatru to miesiąc stracony. Praca z dziećmi ją uspokaja, zawsze jest gotowa aby komuś pomóc, doradzić.