Nie bądź żyła – oddaj krew!

Niepokojące wieści docierają do nas ze strony lekarzy i innych osób zajmujących się ratowaniem ludzkiego życia: polskie banki krwi niemalże świecą pustkami!

Jednym z głównych projektów krajowych, organizowanych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, jest Wampiriada – studencka akcja honorowego krwiodawstwa. Wierzymy, że jednocząc studentów wokół idei bezinteresownego oddawania krwi, jesteśmy w stanie uratować wiele ludzkich istnień.

Misja Wampiriady

Naszym długofalowym celem jest wykształcenie w społeczeństwie chęci do bezinteresownego pomagania innym, a także zdrowego stylu życia. Kto inny, jak nie studenci: pełni energii, młodzi ludzie, którzy będą dopiero budować przyszłość naszego kraju, mogliby w tym pomóc?

Jak czynić dobro?

Zadanie jest proste: przyjdź na Wampiriadę organizowaną na Twojej uczelni i oddaj krew w imię ratowania kolejnych ludzkich istnień. Namów innych studentów, a nawet profesorów, panią ze sklepu, każdego! Tworzymy okazje do czynienia dobra bez potrzeby wychodzenia poza uczelniane mury – mamy głęboką nadzieję, że z niej skorzystasz.

Uratuj życie

Podczas Wampiriady czekają na Ciebie szkolenia z zakresu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku, a bardzo często także atrakcyjne konkursy. Nie brakuje również nagród za oddanie krwi – w końcu dobre czyny należy wynagradzać! Podczas Wampiriady czekają na Ciebie szkolenia z zakresu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku, a bardzo często także atrakcyjne konkursy. Nie brakuje również nagród za oddanie krwi, krwiodawcy mogą dostać oprócz czekolady bilety do teatru, książki, gry czy inne interesujące nagrody- w końcu dobre czyny należy wynagradzać!

Dzisiaj oddajesz krew, kiedyś sam możesz jej potrzebować

A jeśli lubisz czekoladę, to nie masz się nad czym dłużej zastanawiać. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w każdym województwie organizujemy Wampiriadę jesienią i wiosną. Warto pomagać – my w to wierzymy! A Ty?

Śledź nas:
www
fb
insta
tt


    Anna Lach

    Koordynator projektu "Wampiriada"

    Studentka socjologii stosowanej i antropologii społecznej (ze specjalizacją organizacje pozarządowe) na Uniwersytecie Warszawskim. Dołączyła do NZS ponieważ, nie lubi siedzieć bezczynnie, cały czas musi coś robić. W zeszłym roku była koordynatorką regionalną i uczelnianą Wampiriady Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sama mówi, nie mogła doczekać się 18 urodzin, aby móc oddać krew. Stara się robić to w miarę systematycznie do dzisiaj. Uwielbia teatr, miesiąc bez teatru to miesiąc stracony. Praca z dziećmi ją uspokaja, zawsze jest gotowa aby komuś pomóc, doradzić.