Jak zostać najlepszym studentem w Polsce?

Tegoroczna odsłona Studenckiego Nobla będzie kolejną edycją konkursu na najlepszego studenta RP. Organizowany co roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, ma na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnych i utalentowanych członków społeczności akademickiej, a także promowanie aktywnej działalności studenckiej. Brane pod uwagę są nie tylko wyniki w nauce, ale również działalność naukowa, społeczna, sportowa oraz artystyczna studentów.

Przebieg Studenckiego Nobla

Zgłaszając się do konkursu, student wybiera jedną z sześciu dostępnych specjalności:

 • nauki ścisłe i techniczne,
 • nauki humanistyczne i sztuka,
 • nauki ekonomiczne,
 • nauki społeczne,
 • nauki o zdrowiu (medycyna i sport),
 • nauki przyrodniczo-rolnicze.

To w jednej z tych kategorii będą oceniane jego osiągnięcia. Następnie, na podstawie kryteriów konkursowych, z każdej kategorii zostaną wyłonione trzy najlepsze osoby, które będą brały udział w etapie końcowym.

Gala Finałowa Nobla

W finałowej fazie, uczestnicy prezentują się przed Komisją Konkursową, która wybierze spośród finalistów najzdolniejszych studentów w kraju. Studenccy Nobliści będą nagradzani na uroczystej Gali Finałowej, gdzie poza dyplomem (na marginesie: bardzo ładnym!) otrzymają cenne nagrody – między innymi nagrody pieniężne, a także wysokiej klasy sprzęt elektroniczny.

Dodatkowo, na wielu uczelniach w Polsce wybierani będą najlepsi studenci w skali lokalnej.

Jak wziąć udział w Studenckim Noblu?

Jeżeli posiadasz średnią powyżej 4.0 z dotychczasowego przebiegu swoich głównych studiów i masz poniżej 28 lat, to bez przeszkód możesz wziąć udział poprzez zgłoszenie się na stronie studenckinobel.pl. Tam też znajdziesz szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie i regulamin. Tylko nie czekaj na ostatnią chwilę!

Pozwól się docenić i weź udział w konkursie. Kto wie, może to właśnie Ty zasługujesz na Studenckiego Nobla?

Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu:
http://www.studenckinobel.pl/

Śledź nas:
www
fb


  Marta Sokołowska

  Koordynator projektu "Studencki Nobel"

  Studentka III roku Marketingu i Komunikacji Rynkowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wcześniej poświęciła rok na studiowanie chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak jej potrzeba pracy z ludźmi, zmysł organizacyjny i otwartość sprawiły, że postanowiła zmienić kierunek. Do NZS-u trafiła prawie dwa lata temu. Początkowo działała w Projektach, a następnie przez rok była marketingowcem NZS UEK. Jej największą pasją jest muzyka, a ogromnym marzeniem wyjazd do Hondurasu lub spędzenie kilku lat na objeżdżaniu całego świata.