Wypłyń na szerokie wody!

Drogowskazy Kariery to ogólnopolski program edukacyjny pomagający studentom w kształtowaniu ich przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju poprzez zaprezentowanie możliwości, jakie dają im praktyki, staże i praca w renomowanych przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych oraz szkolenia dostarczane przez liderów branżowych. Dzięki Drogowskazom Kariery zwiększamy konkurencyjność studentów polskich uczelni na rynku pracy.

Studenci – uczestnicy Programu – uzyskują możliwość poznania zarówno specyfiki pracy w poszczególnych branżach jaki i u potencjalnych pracodawców. Nasze szkolenia są ściśle dopasowane do potrzeb studentów, dzięki przeprowadzonej wśród nich Ogólnopolskiej Ankiecie Branżowej.

Główna część Programu w zeszłorocznej edycji miała miejsce na ponad 20 uczelniach wyższych w całej Polsce. W jej ramach odbyły się:

  • Warsztaty i case studies. Zaproszone do udziału w Programie Firmy przeprowadziły na uczelniach zajęcia dotyczące umiejętności twardych i miękkich. Podczas case studies studenci rozwiązywali realne biznesowe problemy.
  • Debaty i panele dyskusyjne. W czasie spotkań ze znanymi osobami ze świata polityki, nauki i biznesu studenci mogli uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące różnego rodzaju zjawisk w szkolnictwie oraz na rynku pracy. W poprzednich debatach brali udział m.in. dr Irena Eris, COO Empik – Pan Dariusz Stolarczyk oraz Rafał Brzoska – prezes InPost.
  • Bezpośrednia promocja firmy. Przedstawiciele firm zaprezentowali studentom specyfikę pracy w danej branży poprzez prezentację ofert praktyk, staży i pracy, skupiając się przede wszystkim na wymaganiach stawianych pracownikom oraz realizowanych przez nich zadaniach. Pracodawcy mieli możliwość poznania oczekiwań młodych ludzi odnośnie rynku pracy.

Centra Regionalne Programu są ulokowane w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Tarnów, Warszawa oraz Wrocław.

Śledź nas:
www
fb


    Karolina Karwowska

    Koordynator projektu "Drogowskazy Kariery"

    Studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W NZS zaczynała od projektów kulturalnych i charytatywnych, by następnie zająć się promocją i projektami o tematyce edukacyjno-biznesowej. W wolnych chwilach śpi, gotuje lub podróżuje. Fanka literatury rosyjskiej.