Konkurs Konstrukcji Studenckich

Niezależne Zrzeszenie Studentów tworzy projekt, który pomoże studentom uczelni technicznych w komercjalizacji swoich wynalazków.

Polskie uczelnie techniczne posiadają wielu zdolnych studentów, którzy działając samodzielnie lub w kołach naukowych, tworzą ciekawe i innowacyjne urządzenia. Niestety, w wielu wypadkach projekty i prototypy wynalazków nie zostają przedstawione gronu potencjalnie zainteresowanych ludzi ze świata biznesu, którzy pomogliby przy wprowadzeniu ich na rynek.

Mając na uwadze ten problem, osoby skupione w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej wyszły z inicjatywą stworzenia konkursu, w którym pod okiem potencjalnych inwestorów rywalizowałyby konstrukcje studenckie z całej Polski. Dajemy szansę na rozwój najzdolniejszym polskim studentom, zmieniamy sposób w jaki uczelnie do nich podchodzą a także, sami jako twórcy projektu uczymy się na czym polega łączenie nauki z biznesem.

Zgłoszone prace rywalizują w jednej z kategorii konkursowych. Aby wziąć udział należy przesłać dokumentację projektu oraz film prezentujący sposób działania urządzenia.

Projekt posiada także centra projektowe w wielu miastach w Polsce. Tegoroczna edycja będzie już czwartą odsłoną projektu.

Więcej informacji na: facebook.com/kokos.nzs oraz kokos.nzs.org.pl

Śledź nas:
www
fb