Konkurs Konstrukcji Studenckich

Niezależne Zrzeszenie Studentów tworzy projekt, który pomoże studentom uczelni technicznych w komercjalizacji swoich wynalazków.

Polskie uczelnie techniczne posiadają wielu zdolnych studentów, którzy działając samodzielnie lub w kołach naukowych, tworzą ciekawe i innowacyjne urządzenia. Niestety, w wielu wypadkach projekty i prototypy wynalazków nie zostają przedstawione gronu potencjalnie zainteresowanych ludzi ze świata biznesu, którzy pomogliby przy wprowadzeniu ich na rynek.

Mając na uwadze ten problem, osoby skupione w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej wyszły z inicjatywą stworzenia konkursu, w którym pod okiem potencjalnych inwestorów rywalizowałyby konstrukcje studenckie z całej Polski. Dajemy szansę na rozwój najzdolniejszym polskim studentom, zmieniamy sposób w jaki uczelnie do nich podchodzą a także, sami jako twórcy projektu uczymy się na czym polega łączenie nauki z biznesem.

Zgłoszone prace rywalizują w jednej z kategorii konkursowych. Aby wziąć udział należy przesłać dokumentację projektu oraz film prezentujący sposób działania urządzenia.

Projekt posiada także centra projektowe w wielu miastach w Polsce. Tegoroczna edycja będzie już czwartą odsłoną projektu.

Więcej informacji na: facebook.com/kokos.nzs oraz kokos.nzs.org.pl

Śledź nas:
www
fb


    Judyta Biedroń

    Koordynator projektu "KoKoS"

    Studentka Inżynierii i Zarządzania Procesami Przemysłowymi na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z KOKOSem łączy ją prawdziwe uczucie, choć nie była to miłość od pierwszego wejrzenia Można powiedzieć, że uczucie to dojrzewało wraz z jej stażem w NZSie, by w tym roku przelać się na działalność w roli koordynator krajowej. Niezmiennie od wielu lat wierna fanka Harry’ego Pottera oraz Gry o Tron. Gdy spytacie o jej upodobania muzyczne, to bądźcie przygotowani na wywody dotyczące geniuszu Kwiatu Jabłoni Niedawno odkryła w sobie pasję do podróżowania, a jej najbardziej aktualne marzenie to spacer po uliczkach malowniczej wyspy Santorini.