Złota jesień w NZSie!

Mimo wszechobecnego zimna Niezależne Zrzeszenie Studentów nie zwalnia tempa. W przeciągu dwóch miesięcy organizacja przeprowadziła szereg projektów, wiele jest w przygotowaniu.

Najpopularniejsza akcja NZS – Wampiriada została z sukcesem przeprowadzona w:

·  NZS PK
·  NZS UPK
·  NZS UW
·  PWSW Przemyśl
·  Białystok
·  NZS PG
·  NZS UG
·  NZS UE Kato
·  NZS PP
·  NZS UW

 

Wampiriada niezmiennie cieszy się ogromną popularnością, a frekwencja zaskakuje samych organizatorów. Relację z działań organizatorów można śledzić na fanpage’u Wampiriady i wampiriadiowym Instagramie, a na bieżąco także na Snapchacie.

Na uwagę zasługuje także projekt Młodzi w Przyszłość. To działania skierowane do młodzieży ze świetlic środowiskowych w czterech miastach w Polsce: Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Do tej pory odbyła się jedna wymiana i w jej ramach dzieci oraz młodzież z Gdańska zwiedziły Warszawę. Uczestnicy projektu m.in. wzięli udział w wycieczce po Stadionie Narodowym, Pałacu Kultury i Nauki, a także szkoleniu z zakresu pracy w grupach. Kolejna wymiana będzie miała miejsce już za tydzień i tym razem Katowice zawitają do Wrocławia. Dla niektórych z uczestników jest to jedyna okazja, aby zobaczyć inne miasta w Polsce.

Zakończona została 3. edycja projektu Studiuję – głosuję, mającego na celu zachęcenie studentów do oddania głosu podczas wyborów. Współpracowały z nami liczne instytucje w roli Patronów Honorowych: Rzecznik Praw Obywatelskich, MPiPS, Stowarzyszenie 61, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, a także szerokie grono patronów medialnych.

Oprócz projektów organizowany jest Program Rozwojowy, gdzie doświadczeni członkowie jeżdżąc po całej Polsce dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą z członkami Organizacji Uczelnianych NZS.

17 i 18.10.2015 w Poznaniu odbył się Zjazd Komisji Krajowej. Na zjeździe NZSiacy z całej Polski: Komisja Krajowa, Zarząd Krajowy i członkowie Zespołu Krajowego oraz zaproszeni goście spotkali się, aby porozmawiać o NZS. Debatowano nad dalszymi działaniami organizacji. Podsumowane zostały dotychczasowe działania.