Trwają poszukiwania najlepszego studenta RP – Studencki Nobel

Do 24 kwietnia trwają poszukiwania najlepszego studenta w Polsce. Właśnie do tego dnia trwają zgłoszenia do konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. – Nagrodę przyznajemy w sześciu kategoriach. Oprócz tego spośród wszystkich kandydatów wybierzemy również najlepszego Studenta RP – mówi Katarzyna Krawiec, koordynatorka projektu.

 

Studencki Nobel to trwający od 8 lat konkurs organizowany przez największą organizację studencką w Polsce – Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studenci rywalizują w 6 kategoriach branżowych: nauki rolniczo-przyrodnicze, nauki ścisłe i techniczne, nauki medyczne, nauki ekonomiczne i prawne, nauki humanistyczne i sztuka oraz nauki społeczne. Ponadto wybrany zostanie także zwycięzca całego konkursu.

 

Laureat Studenckiego Nobla to przede wszystkim osoba wszechstronnie uzdolniona. Do kryteriów konkursu należy między innymi znajomość języków obcych, działalność w organizacjach studenckich, osiągnięcia naukowe, średnia ocen, czy dotychczasowe praktyki i staże. – Kryteria konkursu odwołują się do idei “człowieka renesansu”. Właśnie takiej osoby poszukujemy i to ona zostanie nagrodzona tytułem najlepszego studenta w Polsce – deklaruje Tomasz Leś, rzecznik prasowy Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Wyboru tego dokonają utytułowanie naukowcy zasiadający w komisji konkursowej. Będą to między innymi: prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prof.zw. dr hab. Wojciech Dyduch.

 

Jak deklarują organizatorzy zwycięstwo w  Studenckim Noblu to szansa w budowaniu swojej kariery oraz wielki prestiż. – Ponadto w tym roku podobnie tak w latach ubiegłych zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne – mówi koordynatorka projektu.

 

Swoją aplikację można zgłosić na stronie www.studenckinobel.pl do 24 kwietnia. Najlepszego studenta w Polsce poznamy na gali już w czerwcu. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

KONTAKT:

Katarzyna Krawiec

Koordynator Projektu Studencki Nobel

tel. 668-814-543

katarzyna.krawiec@nzs.org.pl

 

Tomasz Leś

Rzecznik Prasowy NZS

tel. 691-606-400

tomasz.les@nzs.org.pl