Studiuję – głosuję podsumowanie

Można by powiedzieć, że projekt Studiuję – głosuję już za nami. Ale czy aby na pewno? Otóż nie! Na podstawie cząstkowych wyników i sondaży, w wielu miejscach będziemy mieli do czynienia z II turą wyborów. Wiążę się to z tym, że w dalszym ciągu będziemy namawiać studentów do oddania głosu na nadchodzących wyborach, a także walczyli o wyżsżą frekwencję i zwiększenie świadomości obywatelskiej!

A co udało nam się do tej pory?  Nasza kampania informacyjna została wsparta przez 5 Patronów Honorowych: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Sieć Obywatelską Watchdog, Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz autorów akcji Mam Prawo Wiedzieć. Ponadto, byliśmy obecni w 30 mediach, w tym informacja o nas ukazała się w gazetach i portalach studenckich. Mieliśmy także swój spot radiowy i telewizyjny!

Jednak co dla nas najważniejsze, projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Przez okres jego trwania otrzymywaliśmy dodatkowe pytania o dopisywanie się do rejestru wyborców, a także pozytywne opinie i miłe słowa.

Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc budowanie aktywnych postaw obywatelskich.
I obiecujemy, że będziemy nad tym pracować do samego końca!