Rekrutacja wolontariuszy do projektu wspierającego osoby z autyzmem i zespołem Aspergera

Ruszyła rekrutacja do III edycji Wolontariatu Koleżeńskiego “Mary i Max”. Poszukiwani są wolontariusze, którzy wezmą udział w nowatorskim projekcie skierowanym do osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

W ramach programu wolontariusze dobierani są w pary z osobami z autyzmem – na podstawie ich wieku, charakteru i zainteresowań –  następnie nawiązują z nimi koleżeńską relację. Pary spotykają się przez kilka miesięcy i spędzają czas, korzystając z przygotowanej oferty wyjść do kin, kawiarni czy muzeów. Udział w Wolontariacie Koleżeńskim “Mary i Max” to okazja do nawiązania ciekawych znajomości i dzielenia się swoimi pasjami, a zarazem pomocy drugiej osobie.

III edycja potrwa do końca grudnia 2016 roku. Od wolontariuszy nie jest wymagana żadna wiedza na temat autyzmu. Organizatorzy projektu zapewniają wstępne szkolenia, jak i opiekę psychologiczną przez cały okres trwania programu. Udział w programie jest bezpłatny.

Aby zgłosić się do programu, należy wejść na stronę internetową www.wolontariatkolezenski.pl i wypełnić formularz rekrutacyjny.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ePoNFw0iSOo