Prasówka | 30.04.2020

Kwarantanna dla książek

Z początkiem maja zostaną otwarte biblioteki w ramach drugiego etapu luzowania obostrzeń. Jednak korzystanie z nich wymagać będzie stosowania się do reżimu sanitarnego. Miejsce zwrotu książek będzie oddzielone od miejsca ich wypożyczania, ponadto wszystkie zwrócone książki będą podlegały 14-dniowej kwarantannie – przez ten czas nie będzie można ich wypożyczać.

Źródło:
Rzeczpospolita | Kwarantanna dla książek

Certyfikat HCÉRES dla Politechniki Łódzkiej

Francuska Najwyższa Rada ds. Oceny Badań Naukowych i Szkolnictwa Wyższego HCÉRES przyznała Politechnice Łódzkiej certyfikat potwierdzający wysoką jakość kształcenia i badań w tej uczelni – podała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka. Certyfikat ten oznacza m.in. wysoką ocenę strategii, badań, kształcenia, zarządzania, jakości i etyki na łódzkiej uczelni.

Źródło:
Nauka w Polsce | Certyfikat HCÉRES dla Politechniki Łódzkiej

Dalsze działania w Biebrzańskim PN

W niedawnym pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego ogień zajął ok. 5280 hektarów parku, co stanowi 9,5 proc. jego powierzchni. W parku tym swoje siedliska mają gatunki zagrożone wyginięciem takie jak cietrzew i orlik grubodzioby. Z pierwszych ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną pożarów mogło być wypalenie traw, ale badany też jest wątek podpalenia.

Źródło:
GOV | Dalsze działania w Biebrzańskim PN

Programy edukacyjne dla Polonii

Inicjatywa Ministerstwa Spraw Zagranicznych „POLANDatYourHome” – czyli„Polska w Twoim Domu” ma na celu zachęcenie środowisk polonijnych i polskich za granicą do korzystania z ogólnodostępnych bezpłatnych programów edukacyjnych i kulturalnych online przygotowanych m.in. przez Ośrodek Rozwoju Edukacji za Granicą.

Źródło:
GOV | Programy edukacyjne dla Polonii