Prasówka | 29.04.2020

Prawo telekomunikacyjne

W prawie telekomunikacyjnym mają zostać wprowadzone prokonsumenckie zmiany. Jest to ważne zwłaszcza wobec zwiększającego się obecnie znaczenia takich usług. Zaproponowane przepisy mają na celu zwiększenie uprawnień abonentów firm telekomunikacyjnych, którzy zazwyczaj są słabszą stroną umowy. Wprowadzono m.in. możliwość rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w formie elektronicznej, nowe obowiązki informacyjne dla operatorów, obowiązek przekazywania abonentom przez operatora (co najmniej raz w roku) informacji o najkorzystniejszych oferowanych pakietach taryfowych. Warto zapoznać się z całym artykułem na stronie gov.pl.

Źródło:
GOV | Prawo telekomunikacyjne

Uczelnie tęsknią za studentami

Na budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego pojawiła się projekcja napisu “Studenci, tęsknimy za Wami!” przygotowana przez pracowników UŚ. Inne uczelnie też powitałyby nas chętnie w swoich murach, o czy piszą w swoich social mediach.

Źródło:
Katowice Wyborcza | Uczelnie tęsknią za studentami

Badanie wśród policjantów

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym przeprowadzone zostaną badania dotyczące częstotliwości występowania zakażeń koronawirusem wśród policjantów.  Agencja Badań Medycznych wydała pozytywną rekomendację w ramach szybkiej ścieżki wsparcia dla projektów ukierunkowanych na walkę z COVID-19.

Źródło:
Polityka Zdrowotna | Badanie wśród policjantów

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest jedyną organizacją w Polsce, która otrzymała od Instytutu Europejskiego Banku Inwestycyjnego grant w wysokości 125 tys. euro na wsparcie prac badawczych związanych z koronawirsuem. Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem. Podkreśla to wysoką rangę i jakość prowadzonej przez FNP działalności. Cieszymy się też, że będziemy mogli przekazać te środki jednemu z wiodących polskich zespołów badawczych, który prowadzi badania istotnie wspierające walkę z pandemią COVID-19 – powiedział prof. Maciej Żylicz, prezes FNP.

Źródło:
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej | Grant na wsparcie prac badawczych