Prasówka | 25.04.2020

Testy szczepionki na ludziach

Portal naukawpolsce.pap.pl donosi, że pierwsze w Europie testy kliniczne szczepionki przeciw koronawirusowi na ludziach rozpoczęły się w czwartek na Oxfordzie. Równolegle badania prowadzi zespół z Imperial College London, który ma nadzieję, że testy na ludziach swojej szczepionki rozpocznie w czerwcu.

Źródło:
Nauka w Polsce | Testy szczepionki na ludziach

#EUvsVirus

#EUvsVirus to nazwa hackathonu organizowanego przez Komisję Europejską i Europejską Radę ds. Innowacji w najbliższy weekend. Uczestnicy będą pracować nad opracowaniem innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią społeczeństwu radzenie sobie z kryzysem wywołanym pandemią w zakresie różnych dziedzin życia.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa | #EUvsVirus

NCBiR dla szpitali

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznacza dofinansowanie dla szpitali jednoimiennych w wysokości co najmniej 100 mln zł na projekty mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. „Szpitale jednoimienne, pierwsze na linii frontu w walce z  koronawirusem, muszą mieć priorytetowy dostęp nie tylko do sprzętu i personelu, ale również do środków na prowadzenie badań i prac rozwojowych” – mówi Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Źródło:
GOV | NCBiR dla szpitali

Sportowo w internecie z UWM

„Kortowo Na Sportowo” to akcja propagująca aktywność fizyczną prowadzona przez studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Z uwagi na to, że siłownie są zamknięte – trening trzeba przenieść do domu, dlatego tegoroczna akcja będzie odbywać się online. Samorząd studencki UWM zaprasza na treningi co piątek o 18:00 na ich profilu Facebook’owym.

Źródło:
Eska | Sportowo w internecie z UWM