Prasówka | 24.04.2020

Tymczasowy Profil Zaufany

Nie każdy ma możliwość założenia Profilu Zaufanego w swoim banku (taka opcja jest dostępna w 10 największych bankach w Polsce). Alternatywna metoda założenia takiego profilu wymagała wizyty w punkcie potwierdzającym. W związku z tym, że aktualnie czym mniej wychodzimy z domu, tym lepiej – wprowadzono nowe rozwiązanie: Tymczasowy Profil Zaufany. Taki profil jest ważny 3 miesiące. Jak go założyć? Szczegóły w podlinkowanym artykule.

Źródło:
GOV | Tymczasowy Profil Zaufany

Kryzys straszniejszy od zakażenia

Z raportu „Koronawirus a pomoc państwowa”, który powstał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w pierwszej połowie kwietnia wynika, że badani bardziej boją się skutków ekonomicznych pandemii niż utraty zdrowia. Nadal można wziąć udział w ankiecie, aby przysłużyć się dokładniejszemu zgłębieniu tematu przez naukowców.

Źródło:
Dziennik Naukowy | Kryzys straszniejszy od zakażenia

COVID-19 chorobą zawodową

Minister Zdrowia uznał chorobę zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za chorobę zawodową. Jest to odpowiedź na apel Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. “Po odpowiedzi Ministerstwa należy uznać, że w przypadku lekarza lub lekarza dentysty zakażonego wirusem SARS-CoV-2 istnieją przesłanki do wydania decyzji o stwierdzeniu choroby zawodowej” – poinformowała NRL.

Źródło:
Polityka Zdrowotna | COVID-19 chorobą zawodową

Badania UMWr

Zespół naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ma zbadać, czy osocze „ozdrowieńców” może pomóc w terapii innych osób. Jeśli tak, potwierdzi to teorię, że osoby, które wyzdrowiały z COVID-19 wytwarzają przeciwciała, które neutralizują wirusa. Może to pomóc w powrocie do zdrowia zakażonych osób.

Źródło:
Nauka w Polsce | Badania UMWr