Prasówka | 23.04.2020

Dni Nauki online

Hevelianum, czyli Gdańskie Centrum Promocji Nauki, zaprasza na Dni Nauki online w dniach 27.04 – 01.05! Dziewięciu młodych naukowców przygotowało cykl wykładów popularnonaukowych. Publikacje odbywają się na facebook’owym profilu instytucji https://www.facebook.com/hevelianum/. Oferta wykładowa obejmuje szeroki zakres dziedzin. Organizatorzy zapewniają: „wielka dawka lekkostrawnej wiedzy gwarantowana”!

Źródło:
Nauka w Polsce | Dni Nauki online

Pożar w Biebrzańskim PN

„Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł w niedzielę (19 kwietnia br.) i do tej pory objął około 6 tys. hektarów lasu, bagiennych łąk, torfowisk i trzcinowisk” – czytamy w artykule. Przeprowadzanie akcji gaśniczej dodatkowo utrudniają strażakom warunki terenowe – obecne tam torfowiska mogą tlić się nawet przez wiele tygodni.

Źródło:
GOV | Pożar w Biebrzańskim PN

Webinary Uniwersytetu SWPS

Na uniwersytecie SWPS stworzono serię webinarów poświęconych procedurze aplikowania na studia na tamtejszej uczelni. Uczestnicy mogą porozmawiać o interesujących ich kierunkach studiów.

Źródło:
Nauka w Polsce | Webinary Uniwersytetu SWPS

#UJdlaSzpitala

W ramach akcji #UJdlaSzpitala Uniwersytet Jagielloński wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie organizuje aukcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Rusza aukcja charytatywna – wszystkie prace są dostępne do licytacji na portalu Artinfo.pl. Będzie można je licytować przez najbliższe dwa tygodnie.

Źródło:
Kraków TVP | #UJdlaSzpitala