Prasówka | 22.05.2020

#PomocMłodych

Studenci psychologii z Lublina biorą udział w akcji #PomocMłodych – Chodziło o wsparcie rówieśnicze, to chcę podkreślić, a nie pomoc profesjonalną. Chciałam wykorzystać zasoby naszych studentów, ich potencjał i to, czego uczyli się na studiach – mówi dr Łysiak, pomysłodawczyni akcji.

Źródło:
TOK FM | #PomocMłodych

White hat, czyli cyberdżentelmeni

Kim są cyfrowi dżentelmeni? Czym się zajmują na co dzień? Co mają z tym wspólnego białe kapelusze? White hat to etyczni hakerzy, którzy pomagają m.in. w tropieniu podatności oprogramowania na ataki i błędy w aplikacjach. Tacy dżentelmeni są wśród nas – dzięki nim możliwa staje się budowa jeszcze efektywniejszego krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, który ma wpływ na nas wszystkich, a nie tylko operatorów usług kluczowych czy dostawców usług cyfrowych.

Źródło:
GOV | White hat, czyli cyberdżentelmeni

Pompujemy radość na UG

Studenci UG zbierają pieniądze na nowy stół zabiegowy dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku. W poniedziałek ruszyła zbiórka pieniędzy pod hasłem „Pompujemy radość” na nowoczesny stół, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Po czterech dniach intensywnej kampanii udało się zgromadzić już niespełna 4 tys. zł. Cel jest jednak o wiele ambitniejszy, bowiem stół kosztuje około 50 tys. zł. Dorzucisz się?

Źródło:
Dziennik Bałtycki | Pompujemy radość na UG

Nowy termin egzaminu adwokackiego

Został wyznaczony dodatkowy termin egzaminu adwokackiego i radcowskiego. Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Krajowej Rady Radców Prawnych, wyznaczył go na dni 23–26 czerwca 2020 r.

Źródło:
GOV | Nowy termin egzaminu adwokackiego