Prasówka | 22.04.2020

Przedłużona ważność prawa jazdy

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że przedłużono ważność dla dokumentów takich jak m.in. prawa jazdy, pozwolenia na kierowanie tramwajem. Wszystkie dokumenty, uprawnienia i szkolenia, objęte znowelizowaną ustawą, których termin upłynął w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii pozostaną ważne i będą ważne także w okresie 60 dni od daty zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Źródło:
Centrum Prasowe | Przedłużona ważność prawa jazdy

Zagrożenie pożarowe w lasach

W większości lasów w Polsce obowiązuje trzeci, czyli najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów.

Źródło:
GOV | Zagrożenie pożarowe w lasach

Nowa e-usługa

Pojawiła się nowa e-usługa w urzędach. Teraz poza możliwością składania wniosku online o otrzymanie odpisu aktu stanu cywilnego można go dostać od ręki w wersji elektronicznej. Potrzebujesz tylko profilu zaufanego i wizyty na portalu gov.pl.

Źródło:
GOV | Nowa e-usługa

VAT 0%

Ministerstwo Finansów informuje, że laptopy i tablety dla szkół zostają objęte zerową stawką VAT. Dzięki temu więcej uczniów będzie mogło w pełni korzystać ze zdalnych form nauki. Jak czytamy w artykule źródłowym: Warunkiem zastosowania 0% stawki VAT jest udokumentowanie przekazań sprzętu umowami darowizny, z których wynikać będzie, że laptopy i tablety finalnie trafią do miejsc, w których odbywa się nauczanie.

Źródło:
Centrum Prasowe | VAT 0%