Prasówka | 21.04.2020

Krótsze wakacje dla studentów?

Wojciech Murdzek – aktualny Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – stwierdził, że na niektórych uczelniach tegoroczne wakacje mogą być skrócone. Decyzje te będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni.

Źródło:
Nauka w Polsce | Krótsze wakacje dla studentów?

Zaopatrzenie dla aptek

Powstała specjalna strona internetowa, na której można zamówić dla pracowników swojej apteki bezpłatnie środki ochrony osobistej, tj: maseczki ochronne, rękawiczki, płyn do dezynfekcji.

Źródło:
Ministerstwo Zdrowia | Zaopatrzenie dla aptek

Listy do kwarantanny

“Listy do kwarantanny” – to jedna z inicjatyw psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego skierowana do wszystkich, dla których społeczna kwarantanna jest bardzo trudnym doświadczeniem. Dzięki akcji każdy może opisać swoje przeżycia i się nimi podzielić. Listy można słać na adres specjalnej skrzynki droga.kwarantanno@apple.phils.uj.edu.pl, zostaną one przeczytane przez ekspertów z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po więcej informacji odsyłamy do podlinkowanego źródła.

Źródło:
Nauka w Polsce | Listy do kwarantanny

Darmowe korepetycje od studentów

Studenci angażują się w kolejną akcję, w której bezpłatnie udzielają pomocy! Tym razem udzielają korepetycji dla uczniów uczniów ​w ramach akcji „Studenci Uczniom”. Pierwsze korepetycje ruszyły w połowie marca. Pomysłodawcami są studenci z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Gdańskiej, ale do akcji mogą się włączać osoby z całej Polski. Więcej informacji o możliwości włączenia się w akcję pod linkiem na dole.

Źródło:
Wprost | Darmowe korepetycje od studentów