Prasówka | 20.04.2020

Autodiagnoza przez internet

Serwis www.covid-monitor.org jest przeznaczony dla osób, które podejrzewają u siebie zakażenie wirusem COVID-19. Nie wychodząc z domu i bez narażania innych, za pomocą strony internetowej możemy bezpiecznie dokonać samooceny własnego zdrowia.

Źródło:
W Zielonej | Autodiagnoza przez internet

Punkt konsultacyjny dla seniorów

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu uruchomili Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny. Osoby po 60. roku życia mogą otrzymać tam porady dotyczące leczenia udzielane przez studentów kierunku lekarskiego i farmacji.

Źródło:
E-Poznań | Punkt konsultacyjny dla seniorów

Akcja Żonkile

Wczoraj uczczono 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Coroczna akcja społeczno-edukacyjna “Żonkile”, w ramach której wolontariusze rozdawali papierowe kwiaty, została przeniesiona do mediów społecznościowych. Można było pobrać szablon żonkila i udostępnić go na swoich profilach z odpowiednimi hasztagami w myśl dewizy „Łączy nas pamięć”. Warto zaznaczyć, że powstanie, o którym mowa było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie.

Źródła:

Laptopy dla szkół

Niemal 90% samorządów złożyło wniosek o dofinansowanie w programie „Zdalna szkoła”. Jak czytamy w serwisie gov.pl: Pieniądze można wydać na laptopy, tablety, oprogramowanie, a jeśli jest taka potrzeba – na mobilny dostęp do internetu. Wszystko po to, by najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom ułatwić zdalne nauczanie.

Źródło:
GOV | Laptopy dla szkół