Prasówka | 19.04.2020

Tarcza antykryzysowa a studenci

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę #TarczaAntykryzysowa, w której zawarte zostały przepisy dotyczące nauki i szkolnictwa wyższego. Ustawa dopuszcza możliwość obrony prac dyplomowych w trybie online i przesunięcie ewaluacji działalności naukowej o rok. Osoby niepełnosprawne zachowają dotychczasowy status i będą mogły korzystać z ulg, świadczeń i uprawnień przysługujących im na podstawie odrębnych przepisów.

Źródło:
GOV | Tarcza antykryzysowa a studenci

Sytuacja radiacyjna w Polsce

Ministerstwo Klimatu informuje, że sytuacja radiacyjna na terenie Polski pozostaje w normie. Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców naszego kraju.

Źródło:
GOV | Sytuacja radiacyjna w Polsce

Nie tylko zajęcia online

Uczelnie przenoszą do online nie tylko zajęcia – tegoroczna edycja akcji „Dziewczyny na Politechniki” zostaje przeniesiona do sfery wirtualnej. W jej ramach zaplanowano wydarzenie „Kierunki wirusoodporne – czyli co studiować, żeby mieć dobrą pracę niezależnie od kryzysów?”.

Źródło:
Wyborcza Białystok | Nie tylko zajęcia online

Nowe funkcje w Google

Google wprowadza nowe funkcjonalności. W komunikatorze Meet, przeznaczonym do użytku przez szkoły, przedsiębiorstwa i administrację rządową istnieje możliwość uczestniczenia w rozmowie wideo poprzez kliknięcie w nadesłany link. Jest to istotne ułatwienie, gdyż wyeliminowało konieczność logowania się przez każdego, kto chciał wziąć udział w rozmowie.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa | Nowe funkcje w Google