Prasówka | 17.04.2020

Odmrażanie gospodarki

Podczas wczorajszej konferencji prasowej zostały przedstawione etapy łagodzenia obostrzeń w Polsce. Pierwszy etap rozpocznie się 20 kwietnia. Pojawiła się informacja, że nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, może obowiązywać nawet kilka miesięcy! Zostanie wprowadzona m.in. możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych, zwiększą się również limity osób w sklepach. Na razie nowe regulacje będą wprowadzone do końca kwietnia, po tym czasie rząd zdecyduje, czy przejdziemy do 2 etapu „odmrażania gospodarki”.

Źródło:
GOV | Odmrażanie gospodarki

Koronaplakaty ASP

Artyści na różne sposoby wykorzystują swoje talenty do walki z koronawirusem. Studenci łódzkiej ASP zaprojektowali kilkadziesiąt plakatów nawiązujących do obecnej sytuacji. Jak zostały zinterpretowane hasła „Zostań w domu” i „Lekarz jako superbohater”? To troszkę inny rodzaj komentarza graficznego do rzeczywistości niż modne memy – sprawdź koniecznie! Galerię znajdziesz pod linkiem na dole.

Źródło:
Elle | Koronaplakaty ASP

Projekt #PolskieSzwalnie

W ramach tego projektu ponad 200 szwalni zostało zorganizowanych w swoistą grupę produkcyjną pod przewodnictwem siedmiu dużych producentów odzieży (m.in. 4F, Paco Lorente, Rascal Industry). To firmy produkujące w Polsce i zatrudniające przede wszystkim polskich pracowników. Korzystają z polskich dostawców i zajmują się koordynacją, magazynowaniem i dystrybucją maseczek.

Źródło:
GOV | Projekt #PolskieSzwalnie

Grarantanna 2

W ramach projektu oferowane jest kilka różnorodnych aktywności. Grarantanna to nie tylko zabawy edukacyjne dla dzieci i Minecraft – możesz się tam też dowiedzieć jak zostać mistrzem gry RPG albo jak działa sztuczna inteligencja.

Źródła: