Prasówka | 15.05.2020

III etap odmrażania gospodarki

18 maja mamy wejść w trzeci etap odmrażania gospodarki. Swoją działalność będą mogły wznowić zakłady fryzjerskie, salony urody, bary, kawiarnie i restauracje – natomiast będą funkcjonować na nowych zasadach. Jak czytam w serwisie gov.pl: „Stopniowe znoszenie obostrzeń nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie – muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.”

Źródło:
GOV | III etap odmrażania gospodarki

Zdalna Noc Muzeów

18 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Muzeów. W związku z powyższym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rekomenduje muzeom włączenie się do akcji Noc Muzeów 2020 online, organizowanej przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Źródło:
GOV | Zdalna Noc Muzeów

Nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego

We wtorek Prezydent Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Jest to podstawowy dokument państwowy dotyczący bezpieczeństwa i obronności. Jednym z istotnych elementów Strategii jest również cyberbezpieczeństwo. Premier: Te wszystkie wyzwania czasów współczesnych muszą być we właściwy sposób ujęte w dokumentach i naszych realnych działaniach”.

Źródło:
GOV | Nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego

Inauguracja sieci badawczej 5G

W czwartek na Politechnice Łódzkiej zainaugurowano funkcjonowanie sieci 5G. „Będziemy chcieli testować tam rozwiązania dla inteligentnego miasta i budynków” – powiedziała wicepremier Emilewicz podczas wirtualnej inauguracji DIH5G na Politechnice Łódzkiej. Badawcza część projektu obejmie skupiający 20 tys. studentów i pracowników kampus Politechniki Łódzkiej, który zdaniem rektora prof. Sławomira Wiaka jest dobrym odwzorowaniem małego miasta o rozbudowanej infrastrukturze.

Źródło:
Nauka w Polsce | Inauguracja sieci badawczej 5G