Prasówka | 09.04.2020

Sprawdź, czy masz COVID-19

Ministerstwo Zdrowia udostępniło aplikację: “Sprawdź, czy masz objawy COVID-19”. Zawiera ona formularz z podstawowymi pytaniami, który ma pomóc ocenić ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 oraz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Źródło:

Polska Agencja Prasowa | Sprawdź, czy masz koronawirusa.

#FakeHunter

Została uruchomiona aplikacja, która ma pomóc w walce z dezinformacją o koronawirusie szerzącą się w sieci – jest ona wynikiem projektu #FakeHunter wdrożonego przez Polską Agencję Prasową i GovTech. Każdy internauta będzie miał możliwość zgłoszenia budzącej wątpliwość treści do sprawdzenia, po czym otrzyma jej weryfikację.

Źródło:

Polska Agencja Prasowa | Koniec z fake newsami o COVID-19.

Tarcza Finansowa

Rząd rozszerzył Tarczę Antykryzysową o nowe rozwiązania, które mają bardziej wspierać firmy, pracowników i rolników.

Została również ogłoszona Tarcza Finansowa, w wyniku której 100 mld zł zostanie skierowane na pożyczki dla firm. Ma to zapobiec zwolnieniom pracowników.

Źródła:

4 mld dla kultury

Do 4 mld może wynieść wartość pomocy dla sektora kultury w różnych formach. Znaczące wsparcie zyskały także organizacje pozarządowe, które zostały zrównane z przedsiębiorcami w zakresie wybranych rozwiązań pomocowych.

Tarcza Antykryzysowa umożliwia także instytucjom czy przedsiębiorstwom działającym w obszarze kultury zamianę niezrealizowanych świadczeń na vouchery o odpowiadającej wartości do wykorzystania w ciągu roku. To również pomoże zaktywizować kulturę po zakończeniu stanu epidemii.

Źródło:

GOV | Pomoc dla kultury.