Prasówka | 08.05.2020

Udane próby testów na UAM

Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przeprowadzili udane próby testów na koronawirusa, na podstawie których można stwierdzić, czy ktoś przeszedł zakażenie pomimo braku objawów. Wykonany test był pilotażowy, teraz będą trwały badania nad potwierdzeniem jego skuteczności.

Źródło:
Nauka w Polsce | Udane próby testów na UAM

Brak kwarantanny na granicy?

Od 4 maja z obowiązku kwarantanny po przejściu przez granicę zostają zwolnione osoby, które udokumentują funkcjonariuszom Straży Granicznej, że przemieszczają się w celach zawodowych, zarobkowych, służbowych lub w celu pobierania nauki (nie dotyczy to jednak osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej).

Źródło:
GOV | Brak kwarantanny na granicy?

Infolinia dla przedsiębiorców

Została uruchomiona infolinia dla przedsiębiorców i pracowników, poprzez którą będzie można uzyskać informacje dotyczące odmrażania gospodarki. Pod numerem telefonów 732 122 500 lub 22 484 84 84 można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat rozwiązań zawartych w przygotowanej przez Rząd Tarczy Antykryzysowej.

Źródło:
GOV | Infolinia dla przedsiębiorców

Nauka dla Ciebie

„Nauka dla Ciebie” to program zajęć online dla szkół podstawowych. Placówka uczestnicząca w projekcie otrzyma dostęp do jednodniowej serii zajęć popularyzujących naukę, prowadzonych na żywo przez przcowników· Centrum Nauki Kopernik.

Źródło:
Nauka w Polsce | Nauka dla Ciebie