Prasówka | 08.04.2020

Aplikacja AGH

Studenci AGH stworzyli aplikację “Aider”, aby pomóc osobom, które nie mogą wychodzić z domu. Jak to działa? Osoba potrzebująca pomocy zaznacza w formularzu, w jakim zakresie chciałaby skorzystać ze wsparcia wolontariusza. Może to być: zrobienie zakupów spożywczych, zakup lekarstw, wyrzucenie śmieci lub inne zadanie, które nie zostało ujęte w formularzu zgłoszeniowym. Informacja o zadaniu, wraz z lokalizacją osoby potrzebującej jest umieszczana na mapie ogłoszeń, do której dostęp mają zarejestrowani wolontariusze. Chętny wolontariusz przyjmując zadanie otrzymuje numer do osoby potrzebującej pomocy.

Źródło:

Portal Samorządowy | Nowa aplikacja studentów AGH

Przedłużenie przerwy na uczelniach

Decyzję o przedłużeniu zawieszenia zajęć w tradycyjnej formie podejmują kolejne uczelnie.

W związku z trwającym stanem epidemii decyzją rektora Uniwersytetu Łódzkiego zawieszenie wykładów i zajęć na uczelni przedłużone zostało do 3 maja. Do tego czasu studenci mają kontynuować naukę online, a większość pracowników administracji ma pracować z domu.

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego przedłużył natomiast tryb pracy zdalnej uczelni do 15 maja.

Źródła:

Dymisja Kamila Bortniczuka

We wtorek o swojej dymisji poinformował Kamil Bortniczuk z Porozumienia. Był on wiceministrem w resorcie Funduszy i Polityki Regionalnej. Powodem jest brak porozumienia w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja. Bortniczuk zapowiedział, że wraz z Gowinem przez najbliższe 30 dni będą się koncentrować na wypracowaniu ponadpartyjnego konsensusu w tej sprawie.

Źródło:

Rzeczpospolita | Dymisja Kamila Bortniczuka

Pakiet ochronny PZU

Firmy, które miały taką możliwość, zmieniły tryb pracy na zdalny. Wielu ubezpieczycieli w odpowiedzi na te zmiany wprowadza różne nowe rozwiązania. Np. PZU rozszerza ofertę pakietu ochronnego dla małych i średnich przedsiębiorstw o ubezpieczenie Cyber – daje ono zabezpieczenie i wsparcie w przypadku konsekwencji związanych z atakami hakerskimi.

Źródło:

LinkedIn | Pakiet ochronny PZU