Prasówka | 06.04.2020

Nowy sposób raportowania MZ.

Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania o nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 – liczba komunikatów zostanie zredukowana do dwóch dzienne. Jest to odpowiedź na skalę, jaką przybrała epidemia. Dodatkowo, oprócz liczby osób zarażonych i zmarłych, będzie podawana liczba osób, które wyzdrowiały.

Źródła:

Niezwykła inicjatywa studentów łódzkiej Filmówki.

Studenci Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi tworzą film dokumentalny o życiu Polaków w czasie epidemii. Dokument ma przybliżyć prozę życia codziennego w tych niecodziennych czasach. Twórcy proszą o przesyłanie krótkich filmów. Mogą one przestawiać jedną prostą sytuację, mieć formę wpisu do pamiętnika czy też reportażu ukazującego najbliższe otoczenie.

Źródło:
RYNEKZDROWIA.PL | Studenci stworzą dokument o życiu Polaków w czasie epidemii

Fake news na temat zarażonych lekarzy i pielęgniarek.

Ostatnio podawane zostały błędne informacje, jakoby zakażony koronawirusem był co szósty pracownik systemu ochrony zdrowia. To nie jest prawda! Prawdą jest natomiast, że co szósta osoba zakażona koronawirusem w Polsce jest pracownikiem systemu ochrony zdrowia. Taki fake news jest szkodliwy i niesie za sobą pole do manipulacji faktami dla osób związanych z polityką.

Źródło:
Post Klubu Jagiellońskiego na Facebooku

Sytuacja w jednym w gdańskich akademików.

Z początkiem epidemii w wielu akademikach wykwaterowano mieszkańców lub zalecono powrót do miejsca stałego zamieszkania. Jak się okazało, pokoje segmentu C Domu Studenckiego nr 1 Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostaną przeznaczone dla lekarzy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Obowiązek wykwaterowania dotyczy także studentów przebywających poza Trójmiastem. Studenci, którzy opuścili akademiki, a zostawili w nim swoje rzeczy osobiste, nie mają do niego wstępu. W razie potrzeby zwolnienia pokoi rzeczy osobiste będą pakowane komisyjnie przez osoby trzecie i przechowywane w magazynach.

Źródło:
DZIENNIKBAŁTYCKI.PL | Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego muszą zwolnić część akademika na potrzeby lekarzu UCK.