|

Oświadczenie w sprawie akcji “Godna płaca, godna emerytura”

Niezależne Zrzeszenie Studentów myśli o przyszłości żaków i popiera akcję Solidarności dotyczącą godnego traktowania pracowników. W związku z manifestacją NZS wydaje oświadczenie wspierające działania “S-ki”.

Warszawa 28.08.2008 r.

Studenci chcą godnej płacy, godnej pracy!

Niezależne Zrzeszenie Studentów w imieniu środowiska akademickiego popiera akcję „Solidarności” “Godna praca, godna emerytura”, która ma na celu m.in.: zwrócenie uwagi na stan wynagradzania pracowników w Polsce.

Jako przedstawiciele środowiska akademickiego uważamy, że walka o godne płace w pracy jest jak najbardziej słusznym celem. Problem ten dotyczy także studentów, którzy wielokrotnie wykorzystywani są w pracy, poprzez niskie wynagrodzenia z racji samego faktu posiadania statusu studenta. Podobnie rzecz przedstawia się w przypadku studentów kończących pracę, pod pozorem braku doświadczenia pracodawcy wymuszają na naszych koleżankach i kolegach niższe zarobki. Kolejnym nadużyciem właścicieli firm i przedsiębiorstw jest zatrudnianie “na czarno”, co nie pozwala studentom należycie zadbać o swoje bezpieczeństwo zdrowotne czy emerytalne.

NZS walczył, walczy i będzie walczył o prawa studentów, a szczególnie te, które dotyczą godnych płac, pozwalających na stały i zrównoważony rozwój.

>W imieniu Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Grzegorz Dębowski

Rzecznik Prasowy NZS