Informacja prasowa – projekty jesienne w NZS

Tej jesieni, Niezależne Zrzeszenie Studentów przeprowadza kilka projektów.

Najpopularniejsza akcja NZS – Wampiriada została z sukcesem przeprowadzona na kilkunastu uczelniach. Projekt niezmiennie cieszy się ogromną popularnością, a frekwencja zaskakuje samych organizatorów. Relację z działań organizatorów można śledzić na fanpage’u Wampiriady i wampiriadiowym Instagramie, a na bieżąco także na Snapchacie.

Na uwagę zasługuje także projekt Młodzi w Przyszłość. To działania skierowane do młodzieży ze świetlic środowiskowych w czterech miastach w Polsce: Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Do tej pory odbyła się jedna wymiana i w jej ramach dzieci oraz młodzież z Gdańska zwiedziły Warszawę. Uczestnicy projektu m.in. wzięli udział w wycieczce po Stadionie Narodowym, Pałacu Kultury i Nauki, a także szkoleniu z zakresu pracy w grupach. Kolejna wymiana będzie miała miejsce już za tydzień i tym razem Katowice zawitają do Wrocławia. Dla niektórych z uczestników jest to jedyna okazja, aby zobaczyć inne miasta w Polsce.

Zakończona została 3. edycja projektu Studiuję – głosuję, mającego na celu zachęcenie studentów do oddania głosu podczas wyborów. Współpracowały z nami liczne instytucje w roli Patronów Honorowych: Rzecznik Praw Obywatelskich, MPiPS, Stowarzyszenie 61, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, a także szerokie grono patronów medialnych.

Oprócz projektów organizowany jest Program Rozwojowy, gdzie doświadczeni członkowie jeżdżąc po całej Polsce dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą z członkami Organizacji Uczelnianych NZS. Program Rozwojowy ma charakter szkoleniowo-warsztatowy.