Informacja prasowa projekt Konkurs Konstrukcji Studenckich – KoKoS

KOnkurs KOnstrukcji Studenckich KOKOS 2016 to ogólnopolski projekt, mający na celu wyłonienie utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.

Misją projektu jest rozwijanie inspiracji naukowych młodych wynalazców, jak również zwiększenie komercjalizacji konstrukcji studenckich. Istotna jest także współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego oraz integracja środowisk naukowych.

Organizowany konkurs wzbudza szerokie zainteresowanie wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Odbywa się on w tym roku po raz drugi, a laureaci poprzedniej edycji osiągają sukcesy na skalę międzynarodową, zatem KOKOS to szansa dla młodych konstruktorów na zaistnienie w świecie nauki i techniki, a także przepustka do przyszłej kariery.

Okres rekrutacyjny prac trwa od 14 marca do 1 kwietnia 2016r. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl, gdzie znajdują się również informacje dotyczące przebiegu konkursu, Gali Finałowej, a także regulamin, kalendarium oraz kontakty do Centrum Krajowego.

Kontakt:

Tomasz Leś
Rzecznik Prasowy
Niezależnego Zrzeszenia Studentów
tomasz.les@nzs.org.pl
691-606-400