Aktualności

Finał VII edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich

25 kwietnia odbyła się Gala Finałowa KOnkursu KOnstrukcji Studenckich KOKOS podczas której poznaliśmy Zwycięzców VII edycji konkursu! 🥳🥥
Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez naszych Partnerów Głównych, którymi są Polskie Koleje Państwowe S.A PKP S.A. oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki – serdecznie dziękujemy! ☺️

A oto zdobywcy podium w poszczególnych kategoriach 👏

🏎 Kategoria Vehicle
I miejsce – Bolid wyścigowy – eWarta zespołu PUT Motorsport z Politechnika Poznańska
II miejsce – Orion – pojazd miejski o ekstremalnie niskim zużyciu stworzony przez Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów z Politechnika Warszawska

III miejsce – Samochód elektryczny wspierany energią słoneczną – PUT Solar Dynamics– Politechnika Poznańska

♻ Kategoria Ecology
II miejsce – Turbina wiatrowa z dyfuzorem o zmiennej średnicy – Koło Naukowe Eko-Energia z Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

III miejsce – Ławka Fotowoltaiczna stworzona przez Koło Naukowe Nova Energia z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

🤖Kategoria Smart Robots
I miejsce – Kalman – Autonomiczny Łazik Planetarny AGH Space Systems z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
II miejsce – Robot humanoidalny NEO – Kamil Kaliński z Politechniki Warszawskiej, Tomasz Płóciennik z Politechnika Wrocławska, Filip Tomczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

III miejsce – Projekt Scorpio z Politechniki Wrocławskiej

🦽 Kategoria Life Upgrade
I miejsce – AlterARM stworzone przez zespół Jawornicka Dynamics z Politechniki Poznańskiej
II miejsce – ParaPonton z Politechnika Poznańska oraz Politechnika Gdańska

III miejsce – e-MaksPower z Politechniki Warszawskiej

🃏 Kategoria Joker
I miejsce – Łódź podwodna Okoń v2 stworzona przez Koło Naukowe Robotyków KNR z Politechniki Warszawskiej
II miejsce – Frezarka sterowana numerycznie – Artur Lenart z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

III miejsce – Miernik Spalania LPG – Aleksander Ostrowski z Politechnika Śląska

🚆 Kategoria Railway
I miejsce – ROSTANICE – Martyna Majer, Milena Szymczak, Magdalena Golina, Mateusz Otto, Agnieszka Strap z Politechniki Wrocławskiej
II miejsce – Lokomotywa PUTrain z Politechniki Poznańskiej

III miejsce – Studencki symulator stanowiska maszynisty PUTcab – Koło Naukowe Inżynierów Transportu Publicznego z Politechniki Poznańskiej

Laureatom natomiast składamy najserdeczniejsze gratulacje, a wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów i dalszych możliwości rozwoju! 🏆

Zapis transmisji z gali finałowej dostępny tutaj