|

Czego boją się lęki? – porozmawiajmy otwarcie o zaburzeniach lękowych

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że nagle przenosisz się do prehistorii. 👀 Co widzisz? Zapewne wyobraźnia podsuwa Ci obrazy ogromnych rozmiarów mamutów czy zwierząt, które wydają się niebezpieczne i musisz się przed nimi jak najszybciej ukryć. Tak właśnie wyglądała codzienność naszych przodków, którzy pewnością wielokrotnie odczuwali lęk. 😲 W takich sytuacjach był on jednak pozytywnym zjawiskiem, pozwalał im przeżyć.

Natomiast co w sytuacji, gdy odczuwamy niepokój pomimo, iż w pobliżu nie ma żadnego strasznego zwierzęcia? 🤔 Czy zdarzało Wam się czuć napięcie choć tak naprawdę nic Wam nie zagrażało? A może Wasz lęk jest na tyle silny, że utrudnia Wam codzienne funkcjonowanie i przyczynia się do zamykania na nowe doświadczenia? 🧐

Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na choć jedno z powyższych pytań, nie może Was zabraknąć na webinarze, podczas którego porozmawiamy właśnie o lękach z Wojciechem Wychowańcem, członkiem projektu The Presja. ✨ Dowiemy się między innymi o tym, jakie są rodzaje zaburzeń lękowych oraz poznamy metody radzenia sobie z nimi, dzięki czemu sami będziecie mogli spróbować pokonać swoje obawy.

Nagranie ze spotkania możecie zobaczyć tutaj.