|

Będzie Pasaż im. NZS w Warszawie!

Podczas dzisiejszej sesji Rady m. st. Warszawy władze miasta zadecydowały o uhonorowaniu Pasażu na Krakowskim Przedmieœciu imieniem Niezależnego Zrzeszenia Studentów!

To historyczny moment dla każdego, komu Niezależne Zrzeszenie Studentów jest szczególnie bliskie – czekaliśmy na ten moment 34 lata!

Od kilku lat staraliśmy się o uhonorowanie NZS w przestrzeni miejskiej miasta stołecznego Warszawy. Teraz z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć że udało się! “Pasaż NZS” znajdzie się pomiędzy pomnikiem Adama Mickiewicza, a Skwerem Hoovera (w pobliżu Pałacu Prezydenckiego) w reprezentacyjnej dzielnicy Warszawy, na Krakowskim Przedmieściu.

Niemniej jednak, sukces nie oznacza, że spoczniemy na laurach – w dalszej kolejności będziemy starali się o postawienie tablicy pamiątkowej, która będzie informowała przechadzających się Warszawiaków (a także wielu turystów) o roli, jaką Niezależne Zrzeszenie Studentów ogrywa (i odegrało) w budowaniu mądrego społeczństwa obywatelskiego i środowiska studenckiego w wolnej Polsce.

Bo nie ma sukcesu bez NZSu!