| |

Akcja „Studenci Sadzą Las” zainaugurowana w Siemianówce

W najbliższy weekend zostanie zainaugurowana III edycja akcji Studenci Sadzą Lasy organizowanej w ramach programu „Stop Smog” przez Instytut Ochrony Środowiska i Niezależne Zrzeszenie Studentów. Pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy odbędzie się w Siemianówce na Podlasiu, w malowniczych zakątkach prastarej Puszczy Białowieskiej.

Studenci z m.in. Warszawy, Wrocławia i Katowic w towarzystwie leśników zasadzą drzewa na terenie nadleśnictwa Browsk. W sobotnie popołudnie udadzą się na krótką wycieczkę po Puszczy Białowieskiej oraz będą uczestniczyć w wykładach nt. ekologii i ochrony środowiska w Polsce. – Udział NZS w akcji „Studenci Sadzą Lasy” stał się niemal tradycją. Sadzenie drzew to nie tylko element szeroko pojętej edukacji ekologicznej, ale także swoista kapsuła czasu dla przyszłych pokoleń – mówi Urszula Pieczątkiewicz, dyrektor Akademickiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Zarządzie Krajowym NZS. – To inwestycja w przyszłość, którą zwróci nam się z nawiązką – podkreśla Pieczątkiewicz

Akcja „Studenci Sadzą Lasy” odbywa się już po raz trzeci. Dotychczas miały miejsce edycje wiosenne (wiosna 2016 i wiosna 2017). W czasie ich trwania uczestnicy mieli okazję zwiedzić malownicze i bogate przyrodniczo regiony Polski takie jak Bieszczad czy Pojezierze Wielkopolskie. Jesienią inicjatywa zawita m.in. w okolice Radomia i Łodzi. Warte podkreślenia jest spotkanie w Wyszkowie, które odbędzie się już w najbliższy weekend. Wtedy z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości studenci i leśnicy zamierzają posadzić symboliczne 99 drzewek.

W przypadku pytań o szczegóły dotyczące akcji pozostajemy do Państwa i zapraszamy jutro do nadleśnictwa Browsk.