OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, jest konkursem organizowanym przez studentów dla studentów, mający na celu wzbudzanie zainteresowania fotografią oraz pobudzanie kreatywności.

OKFS organizowany jest od 1998 roku, co za tym idzie znacząco wrósł w tradycję NZS. Tegoroczna edycja jest już XX odsłoną. Konkurs ma na celu przede wszystkim umożliwienie rozwoju młodym pasjonatom z dziedziny fotografii, promocję tej dziedziny sztuki wśród studentów, a także odkrywanie talentów i promowanie ich wśród profesjonalistów. Stawiamy na kreatywność, dlatego co roku konkursowi towarzyszy inny motyw przewodni, który ma inspirować i zachęcić do twórczego podejścia do tematu. W tym roku będzie to szeroko pojęte światło.

Poza aspektem konkursowym, projektowi towarzyszy cykl warsztatów fotograficznych, wystaw i prelekcji, odbywających się w największych miastach Polski. OKFS to nie tylko konkurs, to także inicjatywa, przybliżająca dziedzinę sztuki jaką jest fotografia.

Jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową, podczas której otrzymają atrakcyjne upominki.

Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

Więcej informacji na stronie www.okfs.pl lub na Facebooku www.facebook.pl/nzs.okfs.

OKFS – Organizuj, Kreuj, Fotografuj, Stwarzaj!

Śledź nas:
www
fb
insta


    Wiktor Zowczak

    Koordynator projektu "Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej"

    Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Moją największą pasją jest fotografia, w wolnym czasie poświęcam się włóczeniu z aparatem. Interesuję się również motoryzacją, w szczególności tzw. Oldtimerami. Dlaczego zostałem koordynatorem OKFS? Uważam, że to najlepszy sposób, żeby początkujący fotopasjonaci, tacy jak ja, mogli rozwijać swoje zainteresowania i przede wszystkim dobrze się bawić robiąc to, co kochają. To właśnie OKFS!