Niezależne Zrzeszenie Studentów tworzy projekt, który pomoże studentom uczelni technicznych w komercjalizacji swoich wynalazków.

Polskie politechniki posiadają wielu zdolnych studentów, którzy działając samodzielnie lub w kołach naukowych, tworzą ciekawe i innowacyjne urządzenia. Niestety w wielu wypadkach projekty i prototypy wynalazków nie zostają przedstawione gronu potencjalnie zainteresowanych ludzi biznesu, którzy pomogliby we wprowadzeniu ich do produkcji i sprzedaży.

Mając na uwadze ten problem, osoby skupione w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej wyszły z pomysłem stworzenia konkursu, w którym pod okiem potencjalnych inwestorów rywalizowałyby konstrukcje studenckie z całej Polski. Projekt posiada aż osiem centrów uczelnianych: Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław oraz dwa w Krakowie – na Politechnice Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej.

Kategorie konkursu:

 • najlepsze koło naukowe
 • młody konstruktor
 • zielona konstrukcja
 • pomocna konstrukcja
 • hit komercyjny
 • nagroda internautów

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać dokumentację projektu oraz film prezentujący sposób działania urządzenia.

Więcej informacji na: facebook.com/kokos.nzs oraz kokos.nzs.org.pl

Śledź nas:
www
fb


  Jonathan Kostrzewa-Seyoum

  Koordynator projektu "Konkurs Konstrukcji Studenckich"

  Student Zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ważne są dla niego wytrwałość i upór w dążeniu do celu. Wolny czas spędza na siłowni lub w kuchni. Chętnie służy pomocą – uwielbia uczyć innych.