Akcja Historia to zupełnie świeża inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, kontynuująca tradycje Wielkich Korepetycji z Historii. Głównym powodem powstania tego projektu był znaczny spadek poziomu wiedzy historycznej wśród młodych ludzi.

Zadaniem projektu jest przedstawianie historii w sposób ciekawy poprzez organizowanie spotkań poświęconych najnowszej historii Polski, a także tworzenie i korzystanie z gier planszowych, pokazy filmów historycznych i rekonstrukcje najważniejszych wydarzeń naszego kraju. Dzięki tym działaniom organizatorzy pragną zainteresować studentów i licealistów historią, a także rozwinąć wśród nich świadomość historyczną.

Śledź nas:
www
fb


    Małgorzata Gruca

    Koordynator projektu "Akcja Historia"

    Studentka III roku filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W NZSie działa od kwietnia 2015 roku. Doświadczenie w naszej organizacji zdobywała głównie w sekcji historycznej Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Od zawsze lubiła historię, jednak dopiero w NZS zmieniło się to w pasje. W wolnym czasie Małgosia wraca w rodzinne strony, które mimo że zaliczane do Polski B, uważa za najpiękniejsze w całym kraju.